Ohjelma


 

Tulevia tapahtumia

Ajankohta Nimi
 
La 14.03.2020
klo 16:00 - 17:00
Elävää vettä - kaikille avoin Raamattuviikonloppu, Pauli Karppinen, Jumalan Israel, Risto Kujala, Tero Hietamäki, väliajalla pientä tarjoilua

La 14.03.2020
klo 18:00 - 19:00
Elävää vettä kaikille avoin Raamattuviikonloppuu, Pauli Karppinen, Jumalan Israelkoulu

Su 15.03.2020
klo 11:00 - 13:00
Jumalanpalvelus, Sami Vitikka, Pauli Karppinen, musiikissa All in Worship -band, lapsille Pyhis

Ti 17.03.2020
klo 13:00 - 15:00
Päiväpiiri (tutkimme yhdessä Raamattua)

Ke 18.03.2020
klo 10:00 - 11:00
Aamurukoushetki, Mielo Huopana

Ke 18.03.2020
klo 11:30 - 12:00
Parasta pöytään - maksuton ruokailu ja kahvitus

Ke 18.03.2020
klo 13:30 - 16:00
Koululaisten iltapäiväkerho - Kellarin nuorisotilassa.

To 19.03.2020
klo 09:30 - 12:00
Loistokas - perhekerho Kellarissa (huoltajien ja lasten yhteinen aamupäivä)

To 19.03.2020
klo 18:30 - 20:00
Elävää vettä kaikille avoin Raamattukoulu ja rukousilta, Tuomareiden, profeettojen ja kuninkaiden aika, Samuelin kirjat, Markus Tattari

Pe 20.03.2020
klo 13:30 - 16:00
Koululaisten iltapäiväkerho - Kellarin nuorisotilassa.

Pe 20.03.2020
klo 17:30 - 19:30
Varkki-ilta (4.-6. luokkalasille)

Pe 20.03.2020
klo 20:00 - 23:30
Nuortenilta Kellarissa, Sami & tiimi

La 21.03.2020
klo 10:00 - 11:00
Rukoushetki 'herätyksen puolesta' Kellarissa, Leila ja Satu

La 21.03.2020
klo 18:00 - 20:00
Kiitoksemme -konsertti, Pop Up gospelkuoro, Jani ja Riikka Kivisalo, kahvitus

Su 22.03.2020
klo 15:00 - 17:00
Iltapäivä -jumalanpalvelus Cornerissa, Sami Vitikka & iltapäivätiimi, musiikissa Piponi -ryhmä, kahvitus (huom! klo 15)

Ti 24.03.2020
klo 13:00 - 15:00
Päiväpiiri (tutkimme yhdessä Raamattua)

Ke 25.03.2020
klo 10:00 - 11:00
Aamurukoushetki, Valma Ylipelkonen

Ke 25.03.2020
klo 11:30 - 12:00
Parasta pöytään - maksuton ruokailu ja kahvitus

Ke 25.03.2020
klo 13:30 - 16:00
Koululaisten iltapäiväkerho - Kellarin nuorisotilassa.

To 26.03.2020
klo 09:30 - 12:00
Loistokas - perhekerho Kellarissa (huoltajien ja lasten yhteinen aamupäivä)

To 26.03.2020
klo 18:30 - 20:00
Elävää vettä kaikille avoin Raamattukoulu ja rukousilta, Runous- ja viisauskirjallisuus, Psalmit, Risto Kujala

Pe 27.03.2020
klo 13:30 - 16:00
Koululaisten iltapäiväkerho - Kellarin nuorisotilassa.

Pe 27.03.2020
klo 17:30 - 19:30
Varkki-ilta (4.-6. luokkalasille)

Pe 27.03.2020
klo 20:00 - 23:30
Nuortenilta Kellarissa, Sami & tiimi

La 28.03.2020
klo 10:00 - 11:00
Rukoushetki 'herätyksen puolesta' Kellarissa, Leila ja Satu

La 28.03.2020
klo 16:00 - 19:00
Tahdon rakastaa - tapahtuma

Tahdon rakastaa -tapahtuma, ravintola Kiinan Pandassa, os. Asemakatu 1, Lapua Lämpöä ja läheisyyttä parisuhteeseen, Tuulikki ja Heikki Syrjälä, Marjo...

Su 29.03.2020
klo 17:00 - 19:00
Parasta Lapualle -ilta, V-M Köykkä, Kemin Jokke & Uusi laulu -kaduilta -ryhmä, lapsille pyhis, kahvitus

Ti 31.03.2020
klo 13:00 - 15:00
Päiväpiiri (tutkimme yhdessä Raamattua)

Ke 01.04.2020
klo 10:00 - 11:00
Aamurukoushetki, Bjarne Hellman

Ke 01.04.2020
klo 11:30 - 12:00
Parasta pöytään - maksuton ruokailu ja kahvitus