Ohjelma


 

Tulevia tapahtumia

Edellinen 1 2 3 4 Seuraava
Ajankohta Nimi
 
La 19.10.2019
klo 10:00 - 11:00
Rukoushetki 'herätyksen puolesta' Kellarin nuorisotilassa, Leila ja Satu

Su 20.10.2019
klo 11:00 - 13:00
Lähetysjuhla ja Israel-tilaisuus

Mukana Martti Kallionpää, V-M Köykkä, musiikissa Johanna Lehto, lapsille pyhis, Tilaisuus yhteistyössä ICEJ:n kanssa (Jerusalemin kansainvälinen...

Ti 22.10.2019
klo 13:00 - 14:30
Päiväpiiri (tutkimme yhdessä Raamattua)

Ke 23.10.2019
klo 09:00 - 10:00
Aamurukoushetki

Ke 23.10.2019
klo 11:30 - 12:00
Parasta pöytään - maksuton ruokailu ja kahvitus

To 24.10.2019
klo 09:30 - 12:00
Loistokas - perhekerho Kellarissa (huoltajien ja lasten yhteinen aamupäivä)

To 24.10.2019
klo 18:00 - 20:00
Yhteinen rukousilta tuomiokirkossa, seurakuntien edustajien puheenvuoroja, kahvitus

To 24.10.2019
klo 18:30 - 20:00
Elävää vettä kaikille avoin Raamattukoulu

Jeesus: kuka, millainen ja miksi? Jyrki Isohella, väliajalla kahvitus, rukousilta, Satu Kara-Arosarka

Pe 25.10.2019
klo 09:00 - 17:00
Uuden myyjän Minna Peräsalon tervetulokahvitus kirpputorilla

Pe 25.10.2019
klo 17:30 - 19:30
Varkki-illat (4.-6. luokkalasille) Kellarin nuorisotilassa

Pe 25.10.2019
klo 20:00 - 22:00
Nuortenilta Kellarissa

La 26.10.2019
klo 10:00 - 11:00
Rukoushetki 'herätyksen puolesta' Kellarin nuorisotilassa, Leila ja Satu

La 26.10.2019
klo 18:00 - 20:00
Parasta Lapualle-ilta, Eija Merilä, Leo Niemelä, esirukouspalvelua

Su 27.10.2019
klo 11:00 - 13:00
Iltapäivä, vastuussa iltapäivä-tiimi, kahvitus

Iltapäivä on Cornerissa pidettävä kohtaamiseen ja yhteiseen jakamiseen painottuva Jumalanpalvelus(HUOM! aika)

Ti 29.10.2019
klo 13:00 - 14:30
Päiväpiiri (tutkimme yhdessä Raamattua)

Ke 30.10.2019
klo 10:00 - 11:00
Aamurukoushetki, Leila Lawrence

Ke 30.10.2019
klo 11:30 - 12:00
Parasta pöytään - maksuton ruokailu ja kahvitus

To 31.10.2019
klo 09:30 - 12:00
Loistokas - perhekerho Kellarissa (huoltajien ja lasten yhteinen aamupäivä)

To 31.10.2019
klo 18:30 - 20:00
Sanan ja rukouksen ilta, Jani Kivisalo

Pe 01.11.2019
klo 17:30 - 19:30
Varkki-illat (4.-6. luokkalasille) Kellarin nuorisotilassa

Pe 01.11.2019
klo 20:00 - 22:00
Nuortenilta Kellarissa

La 02.11.2019
klo 10:00 - 11:00
Rukoushetki 'herätyksen puolesta' Kellarin nuorisotilassa, Leila ja Satu

Su 03.11.2019
klo 11:00 - 13:00
Vitikan perheen tulojuhla&ehtoollinen

uuden nuorisopastorin tehtävään siunaaminen, V-M Köykkä&vanhimmisto, Sami ja Johanna Vitikka, Piponi-ryhmä, lapsille pyhis, kahvitus

Ti 05.11.2019
klo 13:00 - 14:30
Päiväpiiri (tutkimme yhdessä Raamattua)

Ke 06.11.2019
klo 09:00 - 10:00
Aamurukoushetki

Ke 06.11.2019
klo 11:30 - 12:00
Parasta pöytään - maksuton ruokailu ja kahvitus

To 07.11.2019
klo 09:30 - 12:00
Loistokas - perhekerho Kellarissa (huoltajien ja lasten yhteinen aamupäivä)

To 07.11.2019
klo 18:30 - 20:00
Sanan ja rukouksen ilta

To 07.11.2019
klo 18:30 - 20:00
Elävää vettä kaikille avoin Raamattukoulu

Kolme ihmeellistä voimaa: Synti, laki ja armo, Jimmy Huhtala

Pe 08.11.2019
klo 17:30 - 19:30
Varkki-illat (4.-6. luokkalasille) Kellarin nuorisotilassa

Edellinen 1 2 3 4 Seuraava